Kamerové systémyOdhalíme vše, co chcete vědět!

V současné době nabízíme komplexní řešení výpočetních a komunikačních systémů pro domácnosti, podniky, správní úřady
a další organizace.

Profesionální kamerový systém

Zpracování obrazu z kamer má mnoho možností. Základní rozdělení kamerových systémů je se záznamem, nebo bez záznamu. Kamerový systém bez záznamu je pouze zobrazovacím zařízením (monitor, LCD, televize), na kterém je možno obraz rozdělit např. po čtyřech, devíti kamerách apod.

U kamerových systémů se záznamem jsou záznamy rozděleny na (vždy digitální
1)
záznam na pevný disk DVR - digitálního videorekordéru, který má rozměry přibližně jako DVD přehrávač, ovládá se tlačítky na rekordéru, případně dálkovým ovládáním, nebo přes LAN, či internet
2) záznam do PC - videoserveru. Oproti DVR má mnoho výhod - především kvalitu obrazu, nepoměrně komfortnější ovládání, mnohem víc místa pro ukládání záznamů, lepší nastavení jednotlivých kamer atd.

Instalujeme jakékoliv kamerové systémy, od malých systémů s jednou kamerou a monitorem např. u vchodu, přes nenáročné domácí DVR systémy s např. čtyřmi kamerami, až po profesionální kamerové systémy s desítkami kamer.

Zde je popsán osvědčený PC kamerový systém s možností připojení až 32 kamer, vhodný jak pro rodinné domky, tak pro velké firmy

Kamerový systém PC-32

Záznamy z kamer jsou ukládány do výkonného počítače (videoserveru).

Ve srovnání se staršími systémy, kdy se video za posledních 24 hodin ukládá na pásku video-rekordéru, má tento kamerový systém prakticky neomezený prostor pro ukládání videa. Počet dní, které je možno archivovat na samotném videoserveru je úměrný kapacitě pevných disků. Orientačně: pro 16 non-stop běžících kamer při požadované době jeden týden archivace je zapotřebí pouze jednoho pevného disku 250 GB. Do videoserveru lze nainstalovat pevné disky o celkové kapacitě až 8 TB. Data (video) lze archivovat na DVD, či po LAN síti do jiných počítačů, případně zastavený obraz vytisknout na tiskárně. Uložené videosnímky lze prohlížet, aniž by byl přerušen záznam.

Každou kameru lze samostatně nastavit.

Tj. termín záznamu (den v týdnu, hodina), záznam v závislosti pohybu v částech zorného pole kamery, záznam při aktivaci čidel, zvuků, poplachu ze zabezpečovacího zařízení apod. U každé kamery zvlášť lze nastavit kvalitu záznamu, rozlišení, počet snímků za sekundu, světelné podmínky, otáčení kamery, atd. Při pohybu v zorném poli, nebo přerušení kabelů ke kameře lze vyvolat poplach napojením na jakýkoliv zabezpečovací systém.

Vzdálený dohled.

Celý kamerový systém lze sledovat, i nastavovat z kteréhokoliv počítače připojeného k Internetu, nebo místní LAN sítě pomocí dodávaného programu chráněného uživatelským jménem a heslem. Zároveň lze ze vzdáleného počítače prohlížet archivované záznamy na videoserveru.

Jednoduchá obsluha.

Obsluhu programu zvládne i počítačový laik. Obraz z kamer lze zobrazit přes celou obrazovku monitoru. Manuální i automatické přepínání kamer, zobrazení 1, 4, 9 nebo 16 kamer najednou, případně různé kombinace. Kamerový systém lze nastavit tak, že obsluha má přístup k veškerému nastavení záznamů, ale i tak, že bez znalosti hesla nelze nastavení záznamu měnit, ukončit záznam, ani vypnout počítač. Po zapnutí počítače se automaticky spustí záznam, není nutný žádný zásah uživatele. Počítač lze pojistit proti výpadku el. sítě záložním zdrojem. Prohlížení záznamů lze zpomalit, zrychlit, v kterémkoliv místě zastavit, přehrávat pozadu a zvětšovat. Přehrávání nijak neovlivňuje probíhající zaznamenávání.

Sledování, záznam.

Volby zobrazení se provádí prostým kliknutím myší na příslušná tlačítka. Při použití otočné kamery lze tlačítky s kamerou pohybovat. Vpravo nahoře je zobrazen aktuální čas a datum, indikace nahrávání a poslední události detekce pohybu. V obrazu kamery lze zobrazit číslo kamery a popis umístění. Další tlačítka slouží pro přepnutí do režimu nastavení záznamů (podle potřeby chráněného heslem) a do režimu přehrávání archivních záznamů.

Prohlížení záznamů.

Prohlížení záznamů se provádí kliknutím myši na požadovaný den, hodinu a minutu, a tím spustíte archivovaný záznam. Opět lze zobrazit jednu, nebo až šestnáct kamer. Záznamy lze zpomalovat, zrychlovat, zastavit, zvětšit. Zastavený obraz lze vytisknout na tiskárně, nebo uložit jako soubor. Záznamy stejně jako živý obraz z kamer lze prohlížet i ze vzdáleného počítače po LAN síti, nebo Internetu.

objednání nezávazné konzultace
Nahoru
MEMORY computers s.r.o.
Křemešnická 816
393 01 Pelhřimov

IČO: 26088002, DIČ: CZ26088002
Přihlášení do e-mailové schránky
Přihlásit se
Vzdálená správa Quick support
Zahájit
  Host support
Zahájit